خبرنامه

0%

سؤالات متداول آیلتس

پایین همین صفحه میتونید پرسش هایی که به صورت عمومی راجع به آیلتس پرسیده میشه رو ببینید. اگر سوال دیگه ای بود با من در تماس باشین. به کادر کناری نگاه کنین.

پرسش های متداول راجع به تافل اینترنتی به زودی بعد از پرسش های آیلتس ارائه میشه

برای اطلاعات بیشتر با من در تماس باشین

1. سؤالات عمومی آیلتس

چهار مهارت خواندن،گوش کردن، نوشتن و حرف زدن . گرامر و واژه به صورت ضمنی در این چهار مهارت سنجیده می شود.

ازآنجایی که پاسخ دهی به سوالات آیلتس وابسته به تکنیک های مرتبط با هرنوع سوال می باشد، داشتن برنامه منظم مطالعه و شرکت در کلاسهای برنامه ریزی شده ضروری است.

هستند افرادی که مطالعه شخصی انجام می دهند اما فرسایش این کار در نهایت سبب آزردگی و احساس عدم اعتماد به نفس در آنها می گردد.

نیازی به اینکه لهجه شما انگلیسی انگلستان باشد نیست، اما برای کسب نمره بالاتر از ۶ نیاز به تلفظ صحیح کلمات وجود دارد. هر چه نمره بالاتر می‌رود درستی تلفظ و لحن اهمیت بیشتری می یابد. اما برای بخش listening لازم است که شما با همه لهجه های انگلیسی آشنا باشید

listening ,reading , writing و مصاحبه در زمان متفاوت ازیک هفته قبل تا سه روز بعد از آزمون کتبی برگزار می شود.

اسناد مورد نیاز،مداد و پاک کن.در برخی مراکز در ایران خوراکی مجاز است. اما این جزء اصول اصلی نیست. و فقط یک بطری آب بدون برچسب میتوانید همراه داشته باشید.

شما هر هفته می توانید امتحان ثبت نام کنید هیچ ممنوعیتی ندارد.

مدت آزمون کتبی 2 ساعت 45 دقیقه و آزمون مصاحبه 14-11 دقیقه است.

شما هر هفته می توانید امتحان ثبت نام کنید هیچ ممنوعیتی ندارد.

این آزمون در ایران به صورت  کاغذی برگزار می شود .آزمون ماک  آنلاین در برخی از آموزشگاه ها اجرا می شود، اما آزمون اصلی آنلاین در حال حاضر در ایران وجود نداشته و در کشورهای همسایه قابل ثبت نام است. 

در صورت تقاضای شما و پر کردن قسمت مربوطه در فرم ثبت نام این خدمات به شما ارائه می گردد.

هزینه ی لغو آزمون در مراکز مختلف متفاوت است. اما می توانید تا حداکثر 5 هفته پیش از آزمون با ارائه ی مدرک پزشکی تقاضای لغو کنید. در غیر این صورت استرداد هزینه نخواهد داشت. پس از لغو 75% پول به شما بازگردانده می شود.

برای اعتراض می توانید با پرداخت هزینه به صورت  کتبی  از مرکزی که ثبت نام کرده اید تقاضای بازبینی نموده یا از یکی از سه مرکزاصلی برگزارکننده  تقاضای کتبی نمایید.

نمره ی این ازمون برای اشخاصی که قصد مهاجرت و اقامت دائم در کشورهای انگلیسی زبان و تحصیل در این کشورها را دارند ضروری است. البته بسیاری از دانشگاههای دنیا نیز نمره آیلتس را شرط ورود به دانشگاه خود تعیین کرده اند.

نمره آیلتس از ۱ تا ۹ است. نمره صفر یعنی کسی که ثبت نام نکرده و نمره ۱ یعنی کسی که برگه را سفید ارائه داده یا در روز آزمون حاضر نشده است.

تقویت زبان عمومی، یادگیری تکنیک امتحان ،آشنایی با مراحل ثبت نام و امور مکاتبات آزمون و اشنایی با موضوعات  متداول در آزمون.

برگزارکنندگان آزمون آیلتس برای این افراد تدابیری دارند برای مشکل بینایی چاپ سوالات با حروف درشت یا کاغذ بریل، حضور اشخاص یا دستگاه تایپ کننده و پردازشگر بریل تدارک دیده می شود. برای افرادی که مشکل شنیداری دارند دستگاه تشکیل صدا یا امکان لب خوانی وجود دارد. اگر مشکل یادگیری مثل زبان پریشی دارند واژه پرداز یا زمان بیشتر برای خواندن و نوشتن به آنها داده می شود. این افراد باید 4 ماه قبل ثبت نام کرده و مشکل خود را کتبی اعلام کنند. 

چند روز پس از اعلام نتایج می توانید کارنامه را به صورت آنلاین دریافت  یا از طریق پست دریافت کنید.

دو هفته کاری پس از امتحان می توانید نمره خود را در سایت مرکز ثبت نام خود مشاهده نمایید.

در حال حاضر 10 مرکز تحت نظارت سازمان سنجش و آموزش کشور مشغول به برگزاری آزمون های رسمی آیلتس هستند که با سابقه ترین آنها آیلتس تهران است.

با توجه به تکنیک مدار بودن امتحان آیلتس حتماً نیاز به آمادگی پیش از شرکت در آزمون اصلی لازم است .                                                                                           

نحوه ثبت نام در هر یک از مراکز برگزار کننده با جزئیات توضیح داده شده است.

مدارک مورد نیاز در وب‌سایت هر یک از مراکز برگزار کننده قابل مشاهده است.

 در امتحان آکادمیک بخش writing و reading متفاوت از جنرال است . در بخش reading آکادمیک  سه مقاله و در جنرال یک مقاله وجود دارد. در بخش writing جنرال یک نامه و یک مقاله و در آزمون آکادمیک یک گزارش دانشگاهی و یک مقاله باید نوشته شود.