درباره ی IELTS

IELTS مخفف International English Language Testing System بوده و در حال حاضر یکی از معتبرترین آزمون های انگلیسی است که توانایی زبان آموزان را در چهار مهارت listening، reading، writing وspeaking ارزیابی می کند. در سال های 2016 و 2017 بیش از سه میلیون نفر با هدف مهاجرت یا تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان یعنی آمریکا ،انگلیس، کانادا، استرالیا ،نیوزلند وایرلند و یا تحصیل در سایر دانشگاه های دنیا به ویژه دانشگاه های اروپایی و آسیایی که نمرهء IELTS یکی از شرط های ورود به آنها است، شرکت کرده اند. این آزمون در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا معتبر است و بر خلاف آزمون های قدیمی، مهارت های پایه یعنی واژه و گرامر را ضمن ارزیابی چهار مهارت اصلی،مورد سنجش قرار می دهد. این آزمون با همکاری متخصصان آموزش زبان دوم IDP (ایلتس استرالیا)،مرکز فرهنگی انگلستان(British Council ) و دانشگاه کمبریج، در هزاران مرکز آموزشی دنیا برگزار می شود. این آزمون توسط بیش از ۱۰۰۰۰ سازمان آموزشی مهاجرتی و کار و حرفه در دنیا معتبر شناخته شده است.

پیشینهء آزمون :

این آزمون برای اولین بار با نام ELTS در سال ۱۹۸۰برگزار شده. در سال ۱۹۸۹ با نام UCLES و بالاخره در سال ۱۹۹۵ به نام IELTS تغییر یافت. اینکه دقیقا از چه سالی در ایران به صورت رسمی برگزار شده است تاریخچه مشخصی در هیچ کجا عنوان نگردیده. اما آنچه مسلم است از سال 1999 در ایران آزمونهای رسمی آن برگزار شده اند.

یکی از تفاوتهای IELTS با سایر آزمون ها ،مصاحبهء حضوری و تک به تک آن است که امکان کاربری واقعی از زبان و در نتیجه سنجش معتبر و واقعی را میسر می سازد.
این آزمون به دو صورت General Training و Academic برگزار می گردد. در آزمون General مهارت به کارگیری انگلیسی در سطح زندگی روزمره یعنی غیر دانشگاهی و تا حد دبیرستان و در نوع Academic آن، مهارت های زندگی دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *