وقتی میگم یک زبان رو یاد گرفتم یعنی چی؟

هدفون ها

 تفاوت بین آگاهی یا دانستن یا knowing  ،یادگیری یا learning  و بکارگیری یا applying

وقتی یک خبر را می شنویم یا داستانی را می خوانیم و فیلمی می بینیم فقط ماجرا ی آنها را می دانیم (knowing) . وقتی آن ماجرا را دقیق به دیگران بازگو می کنیم آنرا یاد گرفته ایم (learning) . اما وقتی جملات و اتفاقات آن ماجرا را حرف می زنیم یا زندگی  می کنیم، آن را بکار برده ایم (applying). بنابراین وقتی می دانیم در زبان انگلیسی چه زمان های دستوریی وجود دارد، فقط می دانیم .وقتی می دانیم ساخت و کاربری آنها چگونه است و برای دیگران بازگو می کنیم  فقط یادگرفته ایم. بنابراین بسیاری از مدرسینی که تدریس می کنند ولی خود، آن دروس را در مهارت های چهارگانهء زبان خود به کار نمی گیرند فقط آن را یاد گرفته اند,  , ولی نیاموخته اند.  حال آنکه تعریف یادگیری زبان درواقع بکارگیری آن است. پس ما حدی از زبان را بلدیم یا آموخته ایم که آن را به راحتی حرف می زنیم. شاید اکنون متوجه شده باشید که بسیاری از گویشوران زبان فارسی و هر زبان دیگر نیز زبان مادری خود را به خوبی نمی دانند. زیرا حد واژه هایشان یا آشنایی آنها با دستور زبانشان اندک است. ضمن اینکه بسیاری هستند که دچار درک شنیداری زبان خود بوده یا نمی توانند متون حد متوسط زبان خود را درک کنند. من یک گویشور فارسی هستم و زبان مادری ام را به خوبی می شناسم ولی زبان فارسی را کامل نمی دانم .بخش زیادی از اشعار آن، گفتار کوچه خیابانی که بین نسل های مختلف رایج است، زبان رایج در هر علم و غیره را نمی دانم . اما آن حدی را که آموخته ام  در شرایط استرس، هنگام خستگی و عصبانیت و بطور ناخودآگاه بکار می برم.این یعنی زبان آموزی.

 حال می توانید میزان آموخته هایتان را از انگلیسی بسنجید. این را بدانیم که  افرادی در یادگیری در حدکاربری  ناخودآگاه موفق هستند که هربار تکرار برایشان تازگی دارد همانند یک کودک.

وبلاگ زیبا

ما ایده های تازه
و منحصر به فرد
را دوست داریم

کرال قالبی است که منتظر آن هستید!

لورم ايپسوم متن ساختگي با توليد سادگي نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است.. لورم ايپسوم متن ساختگي با توليد سادگي نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است.چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.و براي شرايط فعلي تکنولوژي مورد نياز و کاربردهاي متنوع با هدف بهبود ابزارهاي کاربردي مي باشد.

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.و براي شرايط فعلي تکنولوژي مورد نياز و کاربردهاي متنوع با هدف بهبود ابزارهاي کاربردي مي باشد..